Przed powrotem do Polski

Przed powrotem do Polski

Po miesiącu podróżowania, przemierzeniu całych Stanów, pokonaniu tysięcy kilometrów wróciłem do Chicago. Pomimo wszystko lubię to miasto toteż uśmiech zagościł na mojej twarzy jak tylko wysiadłem z autobusu. Teraz siedzę w Millenium Park świecącym pustkami i uśmiechającym się Bramą-chmurą. Promienie jeszcze zaspanego słońca odbijają się od niej nadając jej specyficzny kolor. Dziś mam czas na pożegnanie się z miastem, bo już jutro wieczorem wsiadam w samolot i lecę z powrotem do Polski. Muszę przyznać, że cieszę się z powrotu. Z

Everything is Illuminated

Everything is Illuminated

Jakiś czas temu obejrzałem film „Everything is Illuminated” (2005) w reżyserii Lieva Schreibera. Główny bohater, Alex, przyjeżdża na Ukrainę w poszukiwaniu śladów swojej historii. Kraj przodków, co prawda słoneczny i kwitnący kryje na swojej ziemi pamiątki dawnych czasów.

Svetlana

Svetlana

bills, fees and invoices
i am falling in love
your name boldly typed
on white pages of your history

every month reminder
feeds starving mail box

i would love to have a crash on you
but please
do not crash while i am thinking about you

you there
in the air
take care
of your bills and yourself

Magiczny poniedziałek

Magiczny poniedziałek

Poniedziałek to taki dzień tygodnia, w którym czekam na wiadomość. Oczekuję listu, który wniósłby coś ciekawego, niezwykłego do mojego życia. Coś o czym myślałbym przez następnych 7 dni, aż do następnego poniedziałku.